Nisan Haber Bülteni

Merhaba,

Nisan ayı haber bültenimiz yayınlandı.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Bülten Başlıkları

AIP, COVID-19 araştırmalarına destek ve ücretsiz içerik sunuyor 

AIP Publishing, COVID-19 (KoronaVirüs) salgınında küresel araştırmalara destek olmak amacıyla; bulaşıcı hastalıklar, salgın hastalıklar, epidemiyoloji ve pandemi hakkında Küresel Araştırma Topluluğu’na ücretsiz bir koleksiyon hazırladı ve bu koleksiyonu tüm araştırmacılara ücretsiz sunuyor.

Erişim adresi: https://publishing.aip.org/publications/journals/covid-19/

ASTM International COVID-19 için kullanılan standartlara ücretsiz erişim sunuyor

ASTM, Küresel araştırma ve çalışmalara destek olmak amacı ile COVID-19 için kullanılabilecek tüm ASTM standartlarına ücretsiz erişim sunuyor.

Erişim adresi: https://www.astm.org/COVID-19/

*** Yeni kullanıcıysanız kayıt (register) olmanız gerekmektedir (aktivasyon maili ile hesabınızı aktif ediniz)
*** Access Standards butonuna tıklayın

BMJ, COVID-19 (KoronaVirüs) ile ilgili içerikleri ücretsiz sunuyor

BMJ, Dünyanın yaşamış olduğu salgına istinaden BMJ Journals ve BMJ Learning içindeki tüm COVID-19 (KoronaVirüs) içeriklerine ücretsiz erişim sunuyor.

Erişim adresi: https://www.bmj.com/coronavirus

CABI – Global Health kapsamında yer alan CORONAVIRUS ile ilgili 17.000’den fazla içeriğe ücretsiz erişim sunuyor

CABI, CAB Direct üzerinden erişilebilen; genişletilmiş içeriğe ve yeni özelliklere sahip yeni arayüzü ile halk sağlığı araştırma ve uygulamalarına eşsiz bir erişim sağlayan Global Health aracılığıyla CORONAVIRUS hakkında 17.000’den fazla içeriğe ücretsiz erişim sunuyor.

Erişim adresi: https://www.cabdirect.org/globalhealth

Kayıt olup kodu aktif ederek erişebilirsiniz.

Kod: CV4Y85D5JG9

Cortellis Drug Discovery Intelligence: Coronavirüs ile ilgili ihtiyacınız olan bilgileri sunuyor

Cortellis Drug Discovery Intelligence, araştırmalarınıza daha iyi rehberlik etmek için mevcut Coronavirus araştırmalarına ücretsiz erişim sunuyor.

Erisim adresi: https://clarivate.com/coronavirus-resources-contact-us/

IEEE Xplore, COVID-19 içeriklerini ücretsiz sunuyor

IEEE, Covid-19’a karşı küresel mücadelede, araştırmacıların pandemiyi anlamalarına ve yönetmelerine yardımcı olmak amacıyla uzman ekipleri tarafından belirlenen makale koleksiyonuna bu kriz süreci boyunca ücretsiz erişim sunuyor. Koleksiyon içeriği IEEE tarafından tüm gelişmeler takip edilerek güncellenmeye devam edecektir.

Erisim adresi: https://ieeexplore.ieee.org/search/searchresult.jsp?newsearch=true&queryText=%22Free%20Promotions%22:COVID-19

IEEE uzaktan eğitim kaynaklarına ihtiyaç duyan üniversiteler için e-öğrenme kurslarına erişim imkanı sunuyor

IEEE Xplore Dijital Kütüphanesi aracılığıyla sunulan yüzlerce çevrimiçi mühendislik ve teknoloji dersi (Yapay Zeka, Blockchain, 5G, Otonom Araçlar, IoT, Siber Güvenlik ve çok daha fazlası) öğrencilerin mekandan bağımsız olarak öğrenmelerini sürdürmelerini kolaylaştırır. Müfredatınızı ve kütüphane kaynaklarınızı uzaktan öğrenme ortamını destekleyecek şekilde uyarlamayı planlarken, IEEE e-Öğrenme Kütüphanesi yararlı bir araç olabilir. IEEE olarak üniversitenizin uzaktan öğrenmeye geçişine yardımcı olmak için 30 Haziran 2020 tarihine kadar tüm e-Öğrenme Kurslarına ücretsiz erişim imkanı sunuyor.

Kayıt için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Readex “1918 İspanyol Gribi: ABD’de hızla yayılan salgın” blog yazısına erişin

1918 – 1920 yılları arasında yaşanan H1N1 virüsünün ölümcül bir alt türü olan İspanyol gribi ya da İspanyol nezlesi olarak bilinen, Amerika’da hızla yayılan ve tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgın hakkında, 1918 yılında yayınlanan gazete haberlerinden yola çıkarak derlenen ve Readex’de yayınlanan blog yazısına paylaşılan linkten erişebilirsiniz.

Erişim adresi: https://www.readex.com/blog/spanish-influenza-1918-part-2-rapid-spread-epidemic-united-states-oct-dec-1918

Related Posts