Ağustos Haber Bülteni

Merhaba,

Ağustos ayı haber bültenimiz yayımlandı.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Bülten Başlıkları

Clarivate, Cortellis Generics Intelligence ile Yeni Nesil Analiz Platformu Sunmaktadır

Londra, İngiltere, 1 Temmuz 2020 – İnovasyonun hızını hızlandırmak için güvenilir bilgi ve içgörü sağlama konusunda küresel bir lider olan Clarivate, bugün jenerik şirketleri ve aktif ilaç bileşenlerini etkinleştirmek için Cortellis Generics Intelligence™ ‘ın lansmanını duyurdu. Bu kapsamlı veritabanı, satış ve tüketim verileri, ürün lansmanları, şirket bilgileri, patent zorlukları, API tedarikçilerinin yasal başvuruları ve daha fazlasını içeren önemli pazar, API ve patent verilerini bir araya getirir. Cortellis’in daha geniş yaşam bilimi istihbarat çözümleri paketine kesintisiz bağlantı ile, araştırmacılar yüksek kaliteli ilaç geliştirme, klinik araştırma, anlaşma yapma ve düzenleyici istihbarata kapsamlı erişime sahip olacaklar.

Erişim adresi: http://www.clarivate.com/genericsintelligence

IG Publishing’in Medikal ve Sağlık Hizmetleri e-Kitap Koleksiyonu

Tıp okuyan veya uygulayan herkes için temel okuma sağlamaktadır. Uygulayıcılar, sağlık personeli ve tıp öğrencileri için, tıbbi araştırma ve uygulamadaki en son keşifleri ve gelişmeleri takip etmek son derece önemlidir. IG Publishing’in Medikal ve Sağlık Hizmetleri e-Kitap Koleksiyonu, zihinsel sağlık ve hasta bakımından hemşirelik ve fizyoterapiye, artrit ve diyabetten epilepsi ve felçlere kadar güncel ve kapsamlı bilgiler sunmaktadır.

E-Kitap Listesi için bizimle iletişime geçiniz.

Havacılıkta Bir İlk: Airbus Otonom Ticari Jet Testleri

Airbus, otonom Taksi, Kalkış ve İniş (ATTOL) projesinin testlerini gerçekleştirerek; yerleşik bir görüntü tanıma teknolojisini kullanarak tam otomatik görüş tabanlı uçuş testleri ile ticari bir uçağın otonom taksi, kalkış ve inişini gerçekleştirdi. Havacılıkta bir ilktir.

Amerika Fizik Öğretmenleri Derneği ve AIP Publishing Kitap Yayıncılığı İçin Ortaklığı Genişletiyor

AIP Publishing ve Amerikan Fizik Öğretmenleri Derneği (AAPT) bugün ortaklıklarının kitapların yayınlanmasını da içerecek şekilde genişlediğini duyurdu. Uzmanlar tarafından yazılan bu kitaplar, profesyoneller ve fizik eğitimcileri için eğitim ve geliştirme kaynaklarına odaklanacaktır. AIP Publishing, Ağustos 2020’de AAPT ile birlikte yayınlanan beş başlık da dahil olmak üzere ilk dijital kitaplarını yayınlamaya başlayacak.

Erişim adresi: https://publishing.aip.org/about/news/the-american-association-of-physics-teachers-and-aip-publishing-expand-partnership-to-book-publishing/

Yeni SAE EDGE Araştırma Raporları: SAE EDGE ™ Araştırma Raporları ile Stratejinize Rehberlik Edin!

Doğrulama ve Doğrulama Amaçlı Otonom Araç Veri Paylaşımı,
Kullanıcı Deneyimi ve Otomatik Araçların Kabulü,
Akaryakıt Hücrelerinin ve Elektrikli Kara Taşıtlarının Ekonomisi ile ilgili raporlar…

Detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Derwent: En İyi 100 Küresel Yenilikçi Raporu

Derwent Top 100 Global Innovators programı her yıl inovasyon ekosisteminin zirvesinde şirketleri ve araştırma kurumlarını kutluyor. En iyi 100 listesine girme yolunda ilerleyebilecek yenillikçileri izleme fırsatı sunuyor.

Erişim adresi: https://clarivate.com/derwent/campaigns/innovators-to-watch

Web of Science / Journal Citation Reports / InCites / Publons İçin Ağustos Ayında Eğitimler Devam Edecektir

Pandemi sürecinde gerçekleştirilen ve eğitim dili Türkçe olan Web of Science Core Collection / Journal Citation Reports / InCites / Publons için eğitimler Ağustos ayında da tüm hızıyla gerçekleştirilmeye devam edecektir. Ücretsiz olacak bu eğitimler herkesin katılımına açık olacaktır.

Erişim adresi: https://www.facebook.com/onlinebilgi.com.tr/posts/2681971322069809

Artech House e-Kitap Kütüphanesi artık IEEE Xplore Platformunda!

“Artech House e-Kitaplar Kütüphanesi” mühendislere ve mühendislik öğrencilerine pek çok konuda yeni e-Kitap içeriği sağlamak için IEEE Xplore ile ortaklık kurdu.

“2020 Eugene Garfield Atıf Analizinde İnovasyon Ödülü” Başvuruları Devam Ediyor

Clarivate, “2020 Eugene Garfield Atıf Analizinde İnovasyon Ödülü™” için başvuru kabulü yapmaktadır. Ödülün amacı, bilimsel araştırmaların etkisini nasıl ölçebileceğimizi geliştirecek bilim ve bilim insanları alanındaki seçkin araştırmacıların kariyerlerini geliştirmeye yardımcı olmaktır. Bu programdan yararlanabilmek için son başvuru tarihi 30 Eylül 2020 Çarşamba günü saat:06:00’dır. Ödül tutarı tek bir seferde ödenen 25.000 ABD dolarıdır.

Erişim adresi: https://clarivate.com/webofsciencegroup/solutions/garfield-award-2020-registration/

Publons’un “Şeffaf Hakem/Akran Değerlendirmesi” Web of Science Taramasına Eklendi

Bu özellik, bir makalenin tüm hakem değerlendirme sürecinin (ilk inceleme ve yanıttan revizyon ve nihai yayın kararına kadar) şeffaf bir şekilde yayınlanmasını sağlar. Aynı zamanda hakemler için daha fazla görünürlük ve tanınma imkanı oluşturur.

Related Posts