Kasım Haber Bülteni

Merhaba,

Kasım ayı haber bültenimiz yayımlandı.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Bülten Başlıkları

Deneme Erişimi: The Emerging Sources Citation Index (ESCI) 2005-2014 Arşivi

Ekual kapsamında olmayan ve 1 Eylül itibari ile deneme erişiminize açılan The Emerging Sources Citation Index (ESCI) 2005-2014 arşiv deneme erişimi Ekim ayında da aktif olarak devam ediyor olacaktır. Deneme erişimi 30 Kasım 2020 tarihinde sona erecektir.

Erişim adresi: webofscience.com

Web of Science / Journal Citation Reports / InCites / Publons İçin Ekim Ayında Eğitimler Devam Edecektir

Pandemi sürecinde gerçekleştirilen ve eğitim dili Türkçe olan Web of Science Core Collection / Journal Citation Reports / InCites / Publons için eğitimler Kasım ayında da tüm hızıyla gerçekleştirilmeye devam edecektir. Ücretsiz olacak bu eğitimler herkesin katılımına açık olacaktır.

Akademik Çalışmalarınızda İngilizce Engeline mi Takılıyorsunuz?

Crimson Interactive markası olan ENAGO Araştırmacılara Akademik İngilizce Düzeltme ve Çeviri Hizmetleri sunmaktadır. Akademik çalışmalarınızda dil sorunlarını ortadan kaldırmak için 10 Kasım saat 14:00’da Türkçe gerçekleşecek olan webinarımıza sizi davet etmek isteriz.

Erişim adresi: https://onlinebilgi.webex.com/onlinebilgi/j.php?MTID=m537c57c116bb5ce8272755baa30689ea

Web Semineri: APA, Dünyanın En Önemli Psikoloji Koleksiyonu

Dünyanın en önemli psikoloji koleksiyonu olan ve APA (dünyanın en büyük psikoloji organizasyonu) tarafından sunulan veritabanları PsycARTICLES, PsycINFO, PsycBOOKS, PsycTHERAPY, PsycTESTS hakkında konuşacağımız ve 12 Kasım Perşembe günü saat 14:00’da gerçekleştirilecek web seminerine  sizleri de davet etmek isteriz.

Erişim adresi: https://onlinebilgi.webex.com/webappng/sites/onlinebilgi/meeting/download/8eab1cad9cba4b139827ab7b3ca18854?siteurl=onlinebilgi&MTID=m650f026feee7e1475c7f6b93c247ff70

Clarivate: “Cortellis Competitive Intelligence” ile İlaç Sektöründe Rekabetin Geleceğine Yön Verin!

Bu toplantı 26 Kasım Perşembe saat 11:00‘da gerçekleşecek olan bu toplantıya katılan katılımcılar; aktif geliştirme kapsamındaki ilaçlar, preklinikten lansmanı yapılmışa kadar, pazardaki en iyi oyuncuları, temel endikasyonları ve etki mekanizmalarını tek bir noktadan öğrenmenin yolunu görebilecektir. Ürün portföyünüze ekleyebileceğiniz igili ilaçlar için SWOT analizlerini, global sales forecast verilerini, ilgili patentleri nasıl görüntülebileceğini öğreneceklerdir. İsteyen katılımcılar ile birlikte istedikleri ürünü inceleyip firmanızın geleceğine yön verecek ürünlerin kısa bir değerlendirmesini birlikte yapabileceğiz.

Erişim adresi: https://www.linkedin.com/events/cortelliscompetitiveintelligenc6729756669301006337/

ICE Publishing Anket: En Yararlı Kaynakların Sunulabilmesi İçin

Temsilcisi olduğumuz ICE Publishing, pandemi döneminde ellerinden gelen en iyi desteği vererek ve en yararlı bulunan kaynakları sizlere sağlayarak, araştırmacıların hayatını kolaylaştırmak istemektedir. Bunu yapmak için, kurumunuzun nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve ihtiyaçları ölçmek için bir kısa anket hazırlamışlardır. Sadece 5 dakikanızı alacak 6 sorudan oluşan bu ankete, hizmetlerini geliştirmeleri için katılabilirseniz çok seviniriz. Ankete 5 Aralık 2020 tarihine kadar katılabilirsiniz.

Anket için lütfen tıklayınız.

ConTech Haftası Etkinliklerine Davetlisiniz! (16-19 Kasım)

16-19 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ConTech Haftasına ücretsiz olarak katılabilirsiniz.  Yerler sınırlı olduğundan, hemen kayıt oluşturmanızı önemle rica ederiz.  Kütüphaneciler için ücretsiz kayıt olanağından yararlanmak için https://www.contech-event.com/ConTech2020 linkini kullanabilirsiniz. Açılan ekranda BUY TICKET butonundan ilerleyerek FREE LIBRARIAN TICKET ile kayıt olabilirsiniz.

Erişim adresi: https://www.contech-event.com/ConTech2020#/agenda?lang=en

NewsBank/Readex Ürünleri için Yıl Sonuna Kadar Geçerli Uygun Fiyatlar!

Temsilcisi olduğumuz ve birincil araştırma materyalleri olan NewsBank/Readex ürünleri için uygun fiyatlar sunulacağını ve bu fiyatların yıl sonuna kadar geçerli olacağı bilgisini sizlerle paylaşmak isteriz.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Artech House eKitap Koleksiyonu Yakında IEEE Xplore Digital Library Platformunda

IEEE, IEEE Xplore Dijital Kütüphanesi’ne yeni bir yüksek kaliteli e-Kitap koleksiyonu getirmek için önde gelen teknik kitap yayıncısı Artech House ile ortaklık kurdu. Artech House, bugünün profesyonellerine ve öğrencilerine dünyanın önde gelen yetkililerinden en son kitapları sunmaktadır. Konular arasında RF / mikrodalga tasarımı, iletişim, radar mühendisliği, elektronik savunma, GPS / GNSS, fotonik, nanoteknoloji, bilgisayar güvenliği, blok zinciri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli mühendislik alanları bulunmaktadır.

Erişim adresi: https://forms1.ieee.org/Artech-House-eBooks.html?LT=LG_EC_5.2020_LM_Artech_House_New_Product_Launch_T1

Readex Websitesi Güncellemeleri

Temsilcisi olduğumuz Readex Halk Sağlığı (Public Health) ve Amerikan Bilim ve Teknolojisi (American Science and Technology) kaynaklarında güncellemeler yapılmış ve  Public Health 35 örnek görsel, American Science and Technology kaynağı ise 25 örnek görsel içermektedir.

Public Health: https://www.readex.com/products/public-health-global-origins-modern-health-policy-and-management-1957-1995
American Science and Technology: https://www.readex.com/products/american-science-and-technology-series-1-3-1663-1819

BMJ Tıp Fakültesi Eğitim Araçları Sunum ve Eğitimleri

Ekim ayında 2 web semineri düzenlenen ve onlarca katılım alan “OnExamination – BMJ Learning” ve “Best Practice” kullanıcı eğitimleri, Kasım ayı içerisinde de 17 Kasım ve 24 Kasım tarihlerinde gerçekleştiriliyor olacaktır. Saat 11:00’da gerçekleştirilecek eğitimlerin dili Türkçe olacaktır.

Erişim detayları:

17 Kasım: https://www.linkedin.com/events/bmjt-pfak-ltesie-itimara-lar-su6729757436292415488/
24 Kasım: https://www.linkedin.com/events/bmjt-pfak-ltesie-itimara-lar-su6730048061826977792/

IG Publishing: Savunma ve Askeri Koleksiyonları

Temsilcisi olduğumuz IG Publishing, Savunma ve Askeri kapsamlı dijital kaynaklar koleksiyonu; uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, gelişmiş silahlar, terörle mücadele, istihbarat ve gözetim, robotik ve otonom, havacılık ve uzay uçuşu, iletişim dahil olmak üzere hükümet ve askeri şubelerdeki konuları kapsamakta ve 1142 ekitaptan oluşmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Clarivate: Newport’un Yeni Arayüzü “Cortellis Generics Intelligence” Demo Workshop

Newport içindeki datalar artık Cortellis Generics Intelligence içine aktarılmaktadır. Son derece rekabetçi jenerik ilaç pazarında başarı, işinizi büyütmek, pazar payınızı korumak, rekabetin önünde kalmak ve yeni pazarlar, ürünler ve ortaklar belirlemek için hız ve veri odaklı kararlar gerekmektedir. Cortellis Generics Intelligence, güvenilir ve entegre pazar performansı, üretim ve patent verileri için tek bir noktadan kolay arama yapılabilen dünyadaki tek kaynaktır. 11 Kasım Çarşamba günü saat 09:00 ve 14:00’da iki oturum halinde gerçekleşecek olan ve workshop şeklinde ilerleyecek bu toplantımızı kaçırmayınız.

Erişim için: 09:00 – https://www.linkedin.com/events/newport-unyeniaray-z-cortellisg6729750456945410048/
Erişim için: 14:00 https://www.linkedin.com/events/newport-unyeniaray-z-cortellisg6729751673952071680/

River Publishers e-Kitap Koleksiyonu artık IEEE Xplore Platformunda!

IEEE ile teknik kitap yayıncısı olan River Publishers arasında ortaklık kurularak, IEEE Xplore dijital kitaplığına yeni yüksek kaliteli bir e-Kitap koleksiyonu eklendiğini duyurmaktan mutluluk duyarız. Ürün, dünya çapındaki her pazarda ayrı bir paket olarak IEEE Xplore’da 20 Ekim’de satışa sunulmuştur. Konu alanları; iletişim, devreler ve sistemler, bilgi bilimi ve teknolojisi, siber güvenlik ve dijital adli tıptır.  Koleksiyon, 2015-2020 arası 160 başlık ve 2021’de çıkacak 30 ek başlık içeren 190’ın üzerinde başlıktan oluşmaktadır. Yılda en az 30 yeni başlık eklenmektedir.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

AIP Publishing Dijital Kitap Koleksiyonu

Temsilcisi olduğumuz AIP Publishing (American Institute of Physics), yaklaşık bir asırdır fizik bilimlerini ilerletmek ve tanıtmak için çalışmaktadır ve Fizik Bilimi’nde dünyanın en önde gelen yayıncısıdır. AIP Publishing Dijital Kitap Koleksiyonu da satın alma yöntemi ile aynı arayüzden sunulmaktadır.

Detaylı bilgi ve ekitap listesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Erişim adresi: https://www.scitation.org/ebooks

ASTM Compass EN/ ISO/ IEC Standartlarını da Sunmaya Başlamıştır!

Temsilcisi olduğumuz ASTM ile İspanyol Ulusal Standartlar Kurumu olan AENOR arasında yapılan anlaşmayı sizlere bildirmekten memnun oluruz. Bu işbirliği ile ASTM Compass aracılığıyla ek paket olarak sunulacak EN paketinde çevrimiçi EN, adapte edilmiş ISO ve IEC standartlarına ulaşılabilecektir. Avrupa standartları kuruluşları tarafından zorunlu kabul edilen tüm Avrupa standartlarının (EN) İngilizce diline adapte edilmis/ uyarlanmış versiyonları; AENOR tarafından adapte edilen 7,360 ISO standardı, bu mevcut ISO standartlarının % 38,5’ini; AENOR tarafından adapte edilen 7,976 IEC standardı, bu mevcut IEC standartlarının % 74,2’sini kapsamaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Web Semineri: Covid-19 Sonrası Dünyada İşbirliğini ve Araştırma Görünürlüğünü Güçlendirme

Açık bilgi alışverişini kolaylaştırmak, işbirliğine dayalı ağlar geliştirmek ve araştırma görünürlüğü elde etmek için çözümler arayan bir araştırmacı iseniz, 12 Kasım saat 15:00’da gerçekleştirilecek olan araştırma yönetimi stratejileri ile ilgili web seminerini kaçırmayın.

Erişim için lütfen tıklayınız.

SAE EDGE Araştırma Raporları ile Ar-Ge’nizi Uyumlu Hale Getirin!

Gelişen teknolojilerde sürekli güncellenen uzmanlık ile yarının fırsatlarını değerlendirin. Bu raporlar, hava taşıtı siber güvenliğiyle ilgili son düzenlemeler, standartlar ve kararlara genel bir bakış sunarak etki analizi için alanlar önerirler. İçlerinde bulunan boşlukları ve sorunları inceleyerek pratik çözüm arama süreçleri yaratırlar.

Rapora erişmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

ENAGO: Konferansta Yerinizi Ayırtmayı Unutmayın (17-18 Kasım)

Enago’nun Nobel Ödüllü Sir Richard J. Roberts ile araştırma ve yayın endüstrisinden diğer bazı aydınlarını bir araya getirecek olan “See The Future” sanal konferansına davetlisiniz. Sanal konferans programı, bir açılış oturumu, canlı web seminerleri, panel tartışmaları, çevrimiçi sunumlar, araştırma eğitimi ve yayıncılık sektörlerindeki en iyi profesyonellerle etkileşimli soru-cevap oturumları içerir. Ücretsiz ve herkese açık bir etkinliktir.

Erişim adresi ve kayıt için: https://www.enago.com/see-the-future/conference-2020/register/

ICE Publishing, Üniversite Araştırmacıları ve Öğretim Görevlilerinin Kitap Koleksiyonlarını Keşfedin!

Ice Publishing E-Kitap koleksiyonu, inşaat mühendisliğinde dünyanın en önemli koleksiyonudur; 1500’den fazla başlık, akademisyenler ve uygulayıcılar tarafından ihtiyaç duyulan tüm yayınları kapsar ve ihtiyacınız olan bilgileri alabileceğiniz tek bir yer sağlar. Basılı ve çevrimiçi olarak sunulan bu kitap koleksiyonu, dünya çapındaki üniversitelerde çalışan kişiler tarafından yazılmıştır.

Koleksiyon hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Azerbaycan-Ermenistan Çatışmasının Arka Planını Araştırmak için Readex kataloğuna Göz Atın

Azerbaycan-Ermeni çatışmalarının arka planını araştırmak isteyenler; The Pravda, FBIS (Soviet Era CIS Region), The Cold War gazetelerine ve Readex’ın hazırladığı bu kataloğa mutlaka göz atabilirler: https://www.readex.com/product-catalog

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Related Posts