Aralık Haber Bülteni

Merhaba,

Aralık ayı haber bültenimiz yayımlandı.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Bülten Başlıkları

Türk Kütüphaneciler Derneği’nin 71. Kuruluş Yıldönümü

Kütüphaneciliğin Sivil Toplum Örgütü Türk Kütüphaneciler Derneği’nin 71.kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Derneğin şu an hayatta olmayan değerli kurucularına Allahtan rahmet diler, yönetici ve üyelerine emek ve katkıları için teşekkür ederiz.

Web of Science / Journal Citation Reports / InCites / Publons İçin Aralık Ayında Eğitimler Devam Edecektir

Pandemi sürecinde gerçekleştirilen ve eğitim dili Türkçe olan Web of Science Core Collection / Journal Citation Reports / InCites / Publons için eğitimler Aralık ayında da tüm hızıyla gerçekleştirilmeye devam edecektir. Ücretsiz olacak bu eğitimler herkesin katılımına açık olacaktır.

Web Semineri: CABI Global Health Pandemi Süresince Araştırmalarıma Ne Katar?

Eylül, Ekim ve Kasım aylarında toplamda 150’ye yakın katılımcı ile 4 defa gerçekleştirdiğimiz CABI Global Health yeni içerik, yeni arayüz lansman toplantımızı Aralık ayında da sürdürmeye devam edeceğiz. Toplantı 10 Aralık Perşembe günü saat 14:00’da gerçekleşecektir.

Erişim adresi: https://www.linkedin.com/events/cabglobalhealthpandemis-resince6740267768345595904/

Web Semineri: IHS Engineering Workbench Aralık Eğitimleri

Online gerçekleştirilecek eğitimlere katılarak araştırma süreçlerinizi ve standart dokümanlarınızı çok daha verimli yönetebilirsiniz.

Erişim adresi: https://learning.ihsmarkit.com/pages/engineering-intelligence-solutions?labels=%5B%22Learning%20by%20Product%22%5D&values=%5B%22Engineering%20Workbench%22%5D

Clarivate: “Cortellis Competitive Intelligence” ile İlaç Sektöründe Rekabetin Geleceğine Yön Verin!

Bu toplantı 9 Aralık Çarşamba saat 11:00‘de gerçekleşecek olan bu toplantıya katılan katılımcılar; aktif geliştirme kapsamındaki ilaçlar, preklinikten lansmanı yapılmışa kadar, pazardaki en iyi oyuncuları, temel endikasyonları ve etki mekanizmalarını tek bir noktadan öğrenmenin yolunu görebilecektir. Ürün portföyünüze ekleyebileceğiniz igili ilaçlar için SWOT analizlerini, global sales forecast verilerini, ilgili patentleri nasıl görüntülebileceğini öğreneceklerdir. İsteyen katılımcılar ile birlikte istedikleri ürünü inceleyip firmanızın geleceğine yön verecek ürünlerin kısa bir değerlendirmesini birlikte yapabileceğiz.

Erişim adresi: https://www.linkedin.com/events/cortelliscompetitiveintelligenc6740264483559636992/

NISO PLUS 2021 Konferansı (22-25 Şubat 2021)

NISO Plus 2021, 22-25 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek ve bilgi topluluğunu (kütüphaneciler, yayıncılar, satıcılar ve diğerleri) bir araya getirecektir. Erişilebilirlik, Yapay Zeka, Veri Uygulamaları ve Politikası, Bilgi Ekonomisi, Elektronik Kaynak Yönetimi ve daha fazlası hakkında gerçekleşecek olan NISO PLUS 21 Konferansı‘na kayıt olabilirsiniz.

Erişim adresi: https://niso.plus/

InCites’te Atıf Konularına Giriş

Atıf Konuları, InCites Benchmarking & Analytics ™ için belge düzeyinde yeni bir sınıflandırma şemasıdır ve Leiden’deki Bilim ve Teknoloji Çalışmaları Merkezi ve Bilimsel Bilgi Enstitüsü (ISI) ™ uzmanlığıyla geliştirilmiştir. Bu güncelleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.

Erişim adresi: https://clarivate.com/webofsciencegroup/article/introducing-citation-topics/

NewsBank/Readex Ürünleri için Yıl Sonuna Kadar Geçerli Uygun Fiyatlar!

Temsilcisi olduğumuz ve birincil araştırma materyalleri olan NewsBank/Readex ürünleri için uygun fiyatlar sunulacağını ve bu fiyatların yıl sonuna kadar geçerli olacağı bilgisini sizlerle paylaşmak isteriz.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Web Semineri: Osamu Tezuka – Manga Tanrısı ve Anime’nin Babası

Manga, benzersiz bir hikayesi ve stili olan Japonca çizgi roman kelimesidir. Osamu Tezuka manga çizgi romanları, “Çizgi Roman Tanrısı” Osamu Tezuka’nın kendisi tarafından yaratılmıştır. Japonya’da her yaştan insan manga okur. Manga ayrıca dünyanın diğer tüm bölgelerinde, yani Asya, Amerika ve Avrupa’da yaygın olarak okunmaktadır. IG Publishing tarafından, 20.Ocak Çarşamba günü düzenlenecek olan “Osamu Tezuka – Manga Tanrısı ve Anime’nin Babası” web seminerine sizleri de davet etmek isteriz.

Kayıt için: https://mailchi.mp/c8332fd457e3/tezukaandastroboywebinar

BMJ Tıp Fakültesi Eğitim Araçları Sunum ve Eğitimleri

Bu sene içerisinde onlarca web semineri düzenlenen ve yüzlerce katılımcı ile buluşulan bu eğitimde, ANKOS kapsamında olan koleksiyonda da nasıl faydalanabileceğinizden de bahsedilecek.  BMJ Journals – BMJ OnExamination – BMJ Learning” ve BMJ Best Practice” kullanıcı bilgilendirme eğitimleri, Aralık ayı içerisinde de 10 Aralık Salı ve 17 Aralık Salı tarihlerinde gerçekleştiriliyor olacaktır. Saat 11:00’ da gerçekleştirilecek eğitimlerin dili Türkçe olacaktır. Dünyanın en eski ve en prestijli Tıp dergilerinin yayıncılığını yapan BMJ yayınlarından hem bir tıp eğitimcisi hem de bir akademisyen olarak nasıl faydalanabileceğinizi anlatacağız.

Erişim detayları:

10 Aralık: https://www.linkedin.com/events/bmjjournalsvet-pfak-ltesie-itim6740266697413939201/
17 Aralık: https://www.linkedin.com/events/bmjjournalsvet-pfak-ltesie-itim6740266977991905280/

Related Posts